Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Με νίκη προχώρησε η ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα της το Σάββατο 19-1-2019 στη Γραμματικού με αντίπαλο την τοπική ομάδα. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Δημαράς Πάνος έκανε το χρέος του και άνοιξε το σκορ στο 48' . το 2-0 έγινε με μια έξοχη κεφαλιά του Βασιλείου Γιώργου μέσα από την μεγάλη περιοχή. το σκορ έκλεισε και πάλι ο Δημαράς Πάνος μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ όπου η μπάλα καρφώθηκε κυριολεκτικά στα δίχτυα χωρίς να αντιδράσει ο αντίπαλος τερματοφύλακας, κάνοντας το τελικό 0-3.
      Με τη νίκη αυτή και σε συνδυασμό με το ισόπαλο αποτέλεσμα του τοπικού ντέρμπι μεταξύ Πενταλόφου και  Γουριάς, η ομάδα μας σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισοβαθμώντας με τη Γουριά.