Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε. ΟΙΝΙΑΔΩΝ 4-1

Άνετη νίκη πέτυχε η Ακαδημία το Σάββατο στον εντός έδρας αγώνας της με την Α.Ε. Οινιαδών.  Από το ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα μας μπήκε δυνατά, επέβαλε το ρυθμό της και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα. Η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής.
Ο αγώνας έγινε κάτω από συνεχή βροχή, όμως η πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει στον αγωνιστικό χώρο φέτος στο Ευηνοχώρι, δεν επηρέασε τη διεξαγωγή του αγώνα.

ΓΚΟΛ
7'  Από δεξιά ο Σούλας Δ. μπαίνει στην περιοχή, κάνει παράλληλη πάσα στο Γεωργίου Γ.  ο οποίος  από κοντά μ πλασέ κάνει το 1-0
34' κόρνερ από αριστερά του Γεωργίου στο δεύτερο δοκάρι ο Κωστανάρας Δ. μς κεφαλιά πετυχαίνει του 2-0.
69' πολύ ωραία κάθετη πάσα του Σούλα στον Διαμαντόπουλο Ν. ο οποίος πετάγεται στην πλάτη της άμυνας  και με σουτ κάνει το 3-0
80΄Ο Βασιλείου Λ. κάνει δυνατό μακρινό σουτ, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και μειώνει σε  3-1.
87΄Ο  Γεωργίου Γ.  καλή μπαλιά στον  Κωνσταντάρα Γ. και αυτός με σουτ πάνω στην κίνηση εκτελεί τον Γκάϊδα πετυχαίνοντας το τελικό 4-1.