Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2019

ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΝΟΧΩΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΤΡΟ

Κακή εμφάνιση και ήττα με σκορ 0-3 για την ομάδα μας στον αγώνα του Σαββάτου 2 Νοεμβρίου 2019 με αντίπαλο τον Αμβρακικό Λουτρό. Η ομάδα μας μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα, απειλή για την αντίπαλη εστία. Ο Αμβρακικός προηγήθηκε από στημένη φάση – κόρνερ με τον Αριστόπουλου στο πρώτο ημίχρονο. Διπλασίασε τα τέρμα τα του στο 60’ με εύστοχο πέναλτι του Στεργίου στο δεύτερο ημίχρονο και στο 70’ γράφτηκε το τελικό 0-3 με ένα ωραίο γκολ του Γώγα.

ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
 17' κόρνερ του Μακρυπίδη,  με κεφάλια στο πρώτο δοκάρι ο  Αριστόπουλος το γκολ 0-1
28’  από αριστερά ο Κουτρομάνη πάσα τρύπα στον Κοσμά, αυτός από πλεονεκτική θέση δεν καταφέρνει να κάνει την ισοφάριση
48’  από αριστερά ο Γεωργίου σέντρα  στο ύψος του πέναλτι, ο Μπαλαούρας σουτάρει η μπάλα βρίσκει σε σώματα αμυντικών και απομακρύνεται
60’  πέναλτι ο Γερετσιάν Ι., το εκτελεί ο Στεργίου και κάνει το 0-2
70’ από το ύψος του πέναλτι 0 Γώγας σουτάρει, η μπάλα χτυπά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Δουλιώτη και καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 0-3
79’ μόνος ο Στεργίου μέσα στη μικρή περιοχή,  τον προλαβαίνει ο Κάκκος την τελευταία στιγμή και απομακρύνει σε κόρνερ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Διαμαντόπουλος Αθ.)
Δουλιώτης, Μπαλαούρας, Κωνσταντάρας (35’ Δημαράς), Κοσμάς, Κάκκος, Γιαβρούτας, Μιχαλόπουλος Α., Δαδάνης (55’ Γερετσιάν Ι.), Καλαβριζιώτης, Γεωργίου (46’ Γεωργίου), Κουτρομάνης (60’ Μιχαλόπουλος Ι.)

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ (Γιάκος Γ.)
Καραγκούνης, Πανταζή (85’ Ρουτσεμάϊ), Νούλας, Σαλμάς, Γιαννοκώστας, Αριστόπουλος, Παγώνης (57’ Αλπέντζος) , Κοντογιάννης, Κοκώνης, Στεργίου, Μακρυπίδης (46’ Γώγας)

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά το φίλο Άγγελο Χριστοδουλάκη  για το φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα