Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2020

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ - Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ 1-1

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Α.Ε. Ευηνοχωρίου από το Λουτρό, με γκολ στις καθυστερήσεις. Είναι η Πέμπτη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα μας, που την φέρνει μόνη στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς, η οποία οδηγεί στα PLAY- OFF. Ο σημερινός αγώνας είχε δύναμη και κυριάρχησε το παιχνίδι του κέντρου, με τις δύο ομάδες να κινούνται ισοδύναμα στο πρώτο ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο το Λουτρό πίεσε περισσότερο, κατάφερε να προηγηθεί στο 80’ με πλασέ του Μακρυπίδη μετά από παράλληλη σέντρα. Από εκεί και μετά το Ευηνοχώρι πίεσε  μέχρι το τέλος και κατάφερε στο 94’ με σουτ του Καλαβριζιώτη να κάνει το 1-1 και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

Ευχαριστούμε το φίλο μας Άγγελο Χριστοδουλάκη  για το φωτογραφικό υλικό. Πιστός ακόλουθος των ομάδων μας, "καταγράφοντας" όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος με το φωτογραφικό του φακό.